Любов Жабчик: "Перед змаганнями за день випиваю по 6 літрів води"

В багатьох слово бодібілдинг часом викликає багато скепсису. Ми зустрілися із однією із спортсменок, як представляє Рівненщину в цьому виді спорту в розділі «фітнес-бікіні». 

В Любові Жабчик пробували дізнатися таємниці бодібілдингу і чому це гарно та потрібно

Чому бодібілдинг це спорт?

Раніше я вважала, що бодібілдингом тільки чоловіки займаються. Бодібілдинг це дуже не легко. Потрібно дуже багато сили волі, мотивації та підтримки. А спорт це тому, що ти приходиш в зал і дуже виснажливо працюєш зі штангами, гирями та іншими снарядами. Тільки бодібілдинг має свою специфіку, як і будь-який інший вид.

Piccy.info - Free Image Hosting

А як ти потрапила в бодібілдинг?

В 2013 році я переїхала в Рівне і з’явилася подруга. Ми з нею дружимо до цього часу. І тоді вона ж мене затягнула в тренажерний зал. До цього я лише в себе в Сарнах займалася легкою атлетикою.

Так от, пішли ми в зал, а подруга тренувалася вже постійно. Свій перший похід пам’ятаю до цього часу. Я стояла, не знала до чого підійти, які підійти і так далі. Одним словом було це дуже смішно. Але тоді ж я для себе вирішила, що буду і займатися. Тіло мала спортивне, але не було потрібних м’язів.

Ну похід в зал це добре, а виступати як почала? Це ж серйозний крок і до нього потрібна серйозніша підготовка.

Все почалося з того, що знайомі почали говорити, що в мене хороші дані, аби виступати у розділі «фітнес бікіні». Чесно, навіть не знала що це. Потім почала читати про пропорції вимоги і так далі. Потім я знайшла керівника рівненської обласної федерації бодібілдингу Валерія Ніколайчука. Так вийшло, що ми фактично знайомі були, займалися в одному залі. Він на мене подивився, сказав, що роботи ще багато і ми почали працювати.

Це було за пів року до змагань. Допрацювали мою спину, прибрали «вушка», сказали, що вони в мене були. Ми кардинально змінили мої форми. І так я опинилися на «Кубку західного регіону України з бодібілдингу». Тоді турнір був в Івано-Франківську.

Piccy.info - Free Image Hosting

Як це, виходити на сцену в бікіні? Чи є сором’язливість чи можливо хлопці якось не так реагують? Що ти відчувала, коли виходила перший раз?

Було дуже важко, була паніка, було страшно.

Я зі школи боюсь сцени. А тут ти виходиш, маєш показати дефіле. Я розуміла, що всі в купальниках, всі майже голі. Перед виходом дуже переживала. Ноги підкосилися просто в одну секунду. Дуже в очі било світло, руки ноги трусилися. І судді це помітили. У підсумку в призи не ввійшла, але потрапила у п’ятірку фіналісток. Дуже рада, що тоді була не остання. 

Тут дуже велику роль грають пропорції тіла і те, як ти показуєш дефіле.

Piccy.info - Free Image Hosting

Якщо можна то закритої інформації, як готуєтесь  до змагань?

Дуже велику роль відіграє сила волі.

«Сушкою» ми готуємо тіло до виступу. Виводимо з організму воду та прибираємо підшкірний жир. Я себе не дуже люблю під час «сушки». І за 4 дні до змагань кожний день я п’ю по 6 літрів води, окрім останнього, тоді не п’ю взагалі нічого. Це для мене найскладніше.  Взагалі, це дуже тривалий процес плюс  дієта. І це все ще доповнюють регулярні тренування.

Piccy.info - Free Image Hosting

У Рівному є близько десяти спортсменів-бодібілдерів. Якось спілкуєтесь між собою?

Так, що аж близько, то не спілкуємося. Я більше з тренерами. Часто за порадами звертаюсь до Валерія Ніколайчука і до Марини Мельченко. Так, як тренується вона, то не всі чоловіки так не займаються.

А от як вимірюють пропорції, які потрібні для спортсмена? Лінійкою чи як?

Взагалі міряють зріст, а далі все «на око». Головне, щоб не було забагато, не було замало. І перед змаганнями керівник обласної федерації проводить попередній відбір. У нас Валерій дуже строгий.

Piccy.info - Free Image Hosting

Як часто тренуєшся?

Я працюю в залі 3-4 рази на тиждень, бо якщо більше, то діло буде дуже «сухе», а більш люблю «соковиті» форми.  І до речі ще про змагання, одразу після турніру в Рівному, який був весною, я поїхала їсти піццу і суші. Була строга дієта і про цю їжу я просто мріяла.

Piccy.info - Free Image Hosting

В тебе робота і основна зайнятість не пов’язана зі спортом. Як ти поєднуєш працю і спорт?

Коли робота і тренування то все дуже просто і в кайф. Навіть коли в тебе щось не так може бути, ти пішов в зал, вийшов і йдеш, посміхаєшся і все добре. В змагальний же період поєднувати справді важко. Бо є робота, а ще треба в зал, а ще треба на позування і так далі. Часу вільного тоді взагалі нема.

А як знайомі, друзі реагують на твоє дуже специфічне хобі?

Чесно скажу, після змагань у Рівному були пропозиції працювати тренером.  Дуже багато людей почало писати  і питати як тренуватися. Маю багато підписників соцмережах, і приємно, що для багатьох я стала таким собі мотиватором, щоб гарно виглядати. Чим зможу допомагаю.

За плечима в тебе вже два турніри і одна бронзова нагорода. Що плануєш далі?

Планую на осінь взяти участь у змаганнях, але не знаю чи вийде. Потрібно серйозно підготуватися. Роль також грає і те, що це не дешевий вид спорту. Якщо я буду сумніватися, то мене підштовхнуть ідопоможуть мої друзі, колеги.

Piccy.info - Free Image Hosting