Михайло Переверзій: "Ігри з командою Суперліги дадуть Рівному неоціненний досвід"

Головний тренер чоловічої команди БК Рівне Михайло Переверзій поділився своїми емоціями після результатів жеребкування чвертьфінальної стадії Кубка України. Його підопічним доведеться зустрітися з харківським Політехніком. Розмова з наставником рівненчан вийшла за межі Кубкової теми.
 
- Це кубкові ігри і ми були готові до зустрічі з будь-яким суперникм. Те що нам випав Харків? Я знаю, що він зараз на підйомі, добре укомплектований, демонструє гарну гру у Суперлізі, тому у будь-якому разі ми будемо ретельно готуватися до цих ігор і спробуємо порадувати принаймні своїх вболівальників. Докладемо усіх зусиль, щоб пройти далі. А там вже буде, як буде. Хіба що строки чвертьфінальних матчів ще невідомі, тому наразі у нас пріоритет – найближчі матчі у Вищій лізі з Говерлою. А Кубок, щось мені підказує почуття, зіграємо під Новий рік.
 
- Деякі команди розставляють пріоритети між чемпіонатом і Кубком в бік першого. Ви не ділете ці змагання на головне і другорядне?
- Оскільки ми вже дісталися стадії ¼ фіналу, це свідчить, що ми до виступах у Кубку ставимося серйозно. Якби було інакше, ми б вже давно закінчили цю історію. На цій стадії Кубка вже не можна ставитися до матчів аби-як. Та й бачу, хлопці теж горять бажанням помірятися силами з гравцями Суперліги. Тим більше у команді Харкова присутні і легіонери – тут головне, щоб не перегоріли. 
- Чи можна сказати, що з усіх представників Суперліги – учасників Кубка, Політехнік найбільш прийнятний для вас суперник?
- Говорити наперед, хто нам по силах, а хто ні – я б такі акценти не розставляв. Чемпіонат дуже сильний і лише остаточний вигляд турнірної таблиці покаже, хто сильніший, хто слабший. Звісно, є фаворити у Суперлізі, але не можна говорити, що харків’яни менш сильні за Будівельник чи Дніпро, чи Хімік. Усе може бути у Кубку. Тут усе залежить від налаштованості. Наведу приклад гри в Івано-Франківську, де Хімік програв Говерлі. (82:83 – ред.).

Piccy.info - Free Image Hosting

 
- Тобто участь у Кубку України можна розглядати, як можливість зіграти з представником Суперліги вже зараз, а не тоді, коли ви підвищетеся у класі?
- Так, звісно. Що частіше граєш з сильними суперниками, тим більше бачиш свої помилки, є до чого прагнути, з чим порівнювати. Такі ігри дають команді неоціненний досвід.
 
- Після ребрендінгу БК Рівне Ви відчуваєте зростання інтересу до баскетболу у Вашому місті?
- Керівництво клубу веде активну роботу з популяризації баскетболу. Інтерес підвищився, бо баскетбол більше рекламують, працюють з вболівальниками і зал на сьогоднішній день у нас заповнений вщент на домашніх іграх. Вболівальник іде і поки що в усякому разі отримує задоволення. 
 
- Вам і карти в руки. Футбольний клуб Верес Рівне свої домашні матчі проводить у Львові, туди не наїздишся, виходить, що БК Рівне – головна команда міста!
- Дай Боже, щоб так було.
- Заповнені трибуни сприяють результатам команди?
- Однозначно. Інколи, щоправда, гравці занадто хочуть проявити себе у рідних стінах і перегорають. Бувало таке – сильне бажання переповнює і починаються помилки, які зовсім непотрібні. Атак – глядач у нас гарний, добре вболіває, підтримує, ми йому дуже вдячні!
 
- Хлопці ходили хоч раз на матчі жіночої команди БК Рівне?
- Звісно, постійно ходимо, коли з’являється така нагода. І дівчата на наших Іграх, і ми на іграх дівчат завжди їх підтримуємо.
 
- Ви увійшли у сезон, команда зігрується, вже вимальовуються завдання у чемпіонаті (наразі БК Рівне слідом за Динамо-Одеса посідає друге місце у Групі 2 Вищої Ліги – ред.).
- Оскільки багатьох наших гравців переслідують травми чи мікротравми, увесь час когось бракує, у будь-якому разі ми ставимо перед собою завдання на кожну конкретну гру. Тобто є у нас найближча гра – ми ставимо завдання перемогти. А як вийде, - так і вийде. Отже, як мінімум – потрапити до чільної четвірки у підгрупі, а там вже боротися далі, у плей-оф. Завжди ставляться максимальні завдання.
- Наприклад, найближчий суперник – чинний переможець Вищої ліги Говерла, який вже і Хімік встиг вдома обіграти у Кубку України.
- Звісно, Говерла – це сильний суперник, ще й у гостях з ними граємо. Але будемо намагатися, докладемо усіх зусиль, щоб перемогти в Івано-Франківську. А чому б ні? Наголошую, на кожну гру ми виходимо з переможною метою. З ким би не грали. Ніхто не планує поразок. 
 
- Хто у вас лідер у роздягальні?
- Знаю, але не буду ділитися, добре?
 
- Це ті самі хлопці, хто і на майданчику може зробити результат?
- Так, звичайно.