Олексій Хахльов про юридичні колізії, "мільйон для Мазяра" та скандал з "Десною"

Президент «Вереса» Олексій Хахльов спеціально для FootBoom розказав про останні новини зі стану команди. 

- Пане Олексію, відбулася конференція ПФЛ, де делегати повинні були проголосувати за виключення вашої команди зі складу учасників ПФЛ. Однак, 21 делегат проголосував проти. Таким чином маємо правову колізію. З однієї сторони «Верес» вже прийнятий в УПЛ, а з іншої – не виведений із складу учасників ПФЛ. Прокоментуйте будь ласка цю ситуацію. 

-  По-перше, не думаю, що це є проблемою. По-друге, я не є фаховим юристом, щоб давати аналіз юридичним колізіям. Тим більше шукати шляхів виходу із них. По-третє, отримавши атестат і позитивний результат голосування об’єднання професійних футбольних клубів УПЛ для НК «Верес», ми продовжуємо планомірну підготовку до сезону. Готуємося до візиту в Маріуполь, де зіграємо з місцевою командою в першому турі.

Сьогодні важливо об’єднатись навколо українського міста Маріуполь, яке достойне приймати матчі елітного дивізіону вітчизняного футболу. Хочу додати, що треті сили, які спровокували протистояння «Десни» з «Вересом», насправді зіграли насамперед проти чернігівського клубу. «Десна» замість того, щоб займатися якимись деструктивними діями і порівнювати себе з «Вересом», повинна була звернути увагу на якість менеджменту, результати роботи якого не дозволили отримати чернігівцям атестат. І спробувати в якнайшвидші терміни, можливо з об’єднаною чернігівською громадою, зібратися і спробувати вирішити внутрішні проблеми, аніж шукати піщинку в іншому оці. Думаю, що навіть питання з можливим зняттям "Сталі" з чемпіонату не буде означати, що "Десна" отримає місце у Прем’єр-лізі. Тому, ще раз хочу підкреслити, що протистояння "Десни" і "Вереса" було помилковою стратегією. Можливо хтось свідомо наштовхнув "Десну" на конфронтацію. Кожен повинен відповідати за себе, як на футбольному полі, так і в організації роботи професійного футбольного клубу. Незважаючи на всі негаразди, які відбуваються у суспільстві, чемпіонат в трьох українських лігах розпочнеться, і глядачі отримають цікаве протистояння в кожному з дивізіонів. Ми формуємо команду, яка буде демонструвати цікавий, насамперед для вболівальників, футбол. 

- Чи з’явились якісь свіжі трансферні новини? Можливо команда підсилилась новачками, чи хтось залишив «Верес»? 

-  Хочеться потримати інтригу. Це прохання нашого спортивного департаменту. 4 липня планується заявковий термін в УПЛ, де ми оприлюднимо всіх новачків, а також тих гравців, які захищали кольори нашої команди в першій лізі. Переконаний, що у «Вересі» буде здорова конкуренція, а команда буде демонструвати атакуючий і результативний футбол, який був у першій лізі, де ми забили найбільше голів, маючи у своєму складі найкращого голеадора та асистента чемпіонату. Власне, в такому форматі будемо продовжувати підготовку. 

- На якому етапі знаходиться вирішення проблеми з екс-тренером команди Володимиром Мазяром, який повинен заплатити клубу один мільйон доларів? 

- Один мільйон - це не борг Мазяра, а двостороння умова, як з нашої сторони, так і з боку головного тренера, не ініціювати дострокове розірвання контракту. Якщо сказати простішими словами, то це була трансферна вартість, в яку ми оцінювали такого спеціаліста, як пан Мазяр, якщо б він надумав достроково піти з "Вереса"». Якщо б його захотів бачити у себе певний клуб, то це була б ціна, яка мала бути заплачена «Вересу», як компенсація за дострокове розірвання контракту. Це була двостороння умова, тому у випадку якщо б клуб ініціював зі своєї сторони розірвання контракту, то "Верес" був би зобов’язаний, згідно пункту договору, заплатити Володимиру Івановичу 100 тисяч доларів. Мені здається, що тут були паритетні умови. Саме головне, що вони були підтверджені добровільним особистим підписом обох сторін. Наразі ми перебуваємо в процесі діалогу. Якщо вдасться домовитись без втручання інших сторін, то це буде добре. Якщо у нас не вийде порозумітись, то будемо це питання вирішувати за допомогою органів спортивного правосуддя – Палати вирішення спорів. Як тільки у нас будуть якісь конкретні рішення, чи перспективи вирішення, ми будемо повністю відкритими для ЗМІ, нічого не приховуючи. 

- "Десна" вже опублікувала офіційні документи, чи опублікує такі документи «Верес» на своєму сайті? 

- Мабуть хтось неправильно інтерпретував мої слова. Я говорив, що ми надамо згоду на аудит міжнародної компанії Ernst&Young. Сьогодні ФФУ співпрацює з цією компанією і вона була залучена до розробки стратегії розвитку футболу до 2030 року. Мені вдалося дещо ознайомитися з результатами їхньої праці. Це досить цікавий ґрунтовний і дуже реформаторський набір конкретних дій і вчинків. Готовність з нашої сторони озвучена для Атестаційного і Апеляційного комітетів. Якщо буде прийняте таке рішення, то ми дали свою згоду на те, що буде проведений повний фінансовий аудит міжнародною компанією, яка входить в четвірку світових лідерів по аудиторсько-консалтинговій роботі. 

Коментарі