Чому міні-футбол це не футзал?

В Україні тривалий час, міні-футбол був синонімом футзалу. Навіть, “Асоціація футзалу України” до початку 2000-их називалась Федерація міні-футболу (футзалу) України. Далі було логічне перейменування і адаптація під міжнародні стандарти та правила ФІФА, що й призвело до сучасної назви – “Асоціація футзалу України”, яка є членом ФФУ.

В Європі ж, на відміну від України, більше розвинутий різновид футболу, як міні-футбол. В основному – це змагання на відкритих майданчиках, де грають 6 на 6 або 7 на 7, звичайним футбольним м’ячем, та з аутами, як у великому футболі. Міні-футбол є популярним, так як потребує мінімальної інфраструктури, та невеликої кількості гравців. Так у Польщі, в міні-футбол грає 200 000 гравців, в Чехії 50 000, в Німеччині 150 000, і це гравці, які приймають участь тільки в міні-футбольних лігах і турнірах.

Футзал

До 2010 року, турніри і чемпіонати в Європі проводились неорганізовано. В 2010 році була перша робоча зустріч, яка призвела до появи Європейської Федерації Міні-футболу (ЄМФ), яка зараз налічує 28 національних федерацій. ЄМФ – не є частиною ФІФА, тому що офіційно ФІФА не розвиває і не зацікавлена в міні-футболі, а розвиває лише футбол (11 на 11), пляжний футбол та футзал.

ЄМФ розвиває аматорський міні-футбол у Європі, проводить чемпіонат Європи та уніфікує правила. Так офіційні міжнародні матчі проводяться командами 6 на 6, на майданчиках розмірами 30м. на 50м., та воротами 4м. на 2м. З 2011 року, щорічно проводиться Чемпіонат Європи з міні-футболу. Постійно збільшується кількість країн учасників.

В 2016 році чемпіонат Європу з міні-футболу буде проводиться в Угорщині, і вперше в ньому буде приймати участь збірна України з міні-футболу. Серед наших суперників будуть збірні Боснії та Герцеговини, Шотландії і Словаччини.

Міні-футбол

У липні 2016 вперше, буде проведений фінал Чемпіонату України з міні-футболу, з кращих гравців якого, і буде сформована наша збірна для участі в Чемпіонаті Європи з міні-футболу 2016.
Більше про міні-футбол, можна дізнатись за посиланням ТУТ.

Також, нагадуємо, що триває реєстрація команд на турнір, який відбудеться вже в неділю, 24 квітня. Більше інформації про турнір можна дізнатись ТУТ.

Ключові слова: