ХЛІСТУНОВА Анна

Плавчиня, дворазова чемпіонка Європи та призерка чемпіонату світу з плавання.

Народилась 27 лютого 1987 року в Рівному, заміжня, виховує доньку Мілану. Ім’я Анни Хлістунової стало не тільки гордістю Рівного, а й брендом. Чемпіонка Європи-2006 та призерка чемпіонату світу у 2007 році це звання виборювала впродовж 16 років у спорті. Вона була і залишається першою найуспішнішою рівненською плавчинею.
Займатись плаванням майбутня чемпіонка почала у дев’ять років. А у дев’ятнадцять стала заслуженим майстром спорту України. У 2006 році на змаганнях у Будапешті та Гельсінкі дівчина встановила кілька рекордів Європи та України на стометрівці брасом та виборола звання чемпіонки Європи. А у 2007 ріці виборола бронзу на Чемпіонаті світу в Мельбурні. Захищала честь України рівненська плавчиня і на Олімпіаді в Пекіні-2008.  Завдяки цим досягненням Анна повторила долю своєї подруги Яни Клочкової у локальному рівненському масштабі. Імідж "золотої рибки" та спортивної гордості міста за нею закріпився на довгі роки.

Останні три роки Анна здобуває перемоги на у олімпійських басейнах, а у сімейному житті. В 2011 році вона одружилась з футболістом харківського "Металіста" В'ячеславом Шарпарем. Та більше часу приділила сімейним клопотам. З активними спортивними виступами дівчина зав’язала, натомість  була помічена в організації соціальних спортивних проектів. У 2010-му вона стала одним з головних інструкторів літньої школи плавання у рамках соціального проекту "Збережи життя". А вже на початку 2013 року дворазова чемпіонка Європи та призерка чемпіонату світу з плавання Анна Хлістунова влаштувала у басейні Рівненської ДЮСШ №2 турнір свого імені.